Ādažu čempionāts atjaunotajā Gaujas-Baltezera kanālā pulcē kuplu dalībnieku skaitu.

Pagājušajā nedēļas nogalē - 2. septembrī Ādažu airēšanas klubs veiksmīgi sarīkojis Ādažu čempionātu airēšanas slalomā. Sacensības notika atjaunotajā Gaujas-Baltezera kanālā, Alderos, pie kanāla ietekas Mazajā Baltezerā. Sacensībās uz starta stājās 76 laivu ekipāžas, kuru starpā arī viesi no Igaunijas.

Ādažu airēšanas klubs pēc rūpīgi veiktajiem trases izbūves, labiekārtošanas un sagatavošanas darbiem saņēma 76 ekipāžu starta pieteikumus. Papildus visiem Latvijas airēšanas slaloma klubiem ar savu klātbūtni Ādažu čempionātu pagodināja divu Igaunijas klubu pārstāvji ar vadošajiem šīs valsts airēšanas slalomistiem ierindā.

Neskatoties uz mainīgajiem un brīžiem izaicinošajiem laika apstākļiem sacensības ritēja raiti un pēc noteiktā grafika. Arī daudzie skatītāji un vienkārši garāmgājēji pakavējās tikko jaunizveidotās airēšanas slaloma trases krastos, lai palūkotos un izbaudītu sportistu airēt prasmes un laivas savaldīšanas tehnikas.

Trasē spēkiem mērojās gan paši jaunākie un ne tik pieredzējušie sportisti, kā arī daļa Latvijas un Igaunijas meistarīgāko un tituliem bagāto airētāju. Jaunākā Ādažu čempionāta dalībniece ir 2015. gadā dzimusī jauniete – Freija Anabelle Saliniece – Šerela, un pieredzējušākais sacensību dalībnieks, vietējais, Alderu sportists – Martiņš Onskulis, 1970. gada “izlaiduma modelis”.

Veicot divus kvalifikācijas braucienus Ādažu čempionāta airēšanas slalomā ieskaitē, no kuriem tika vērtēts ātrākais noskaidrojot Ādažu čempionāta titula ieguvējus, ātrākie un veiksmīgākie bija:

WC1 (sieviešu vienvietīgie kanoe) laivu klasē uzvaru izcīnīja AK Baldone pārstāve Jurita Ķeire, aiz sevis atstājot divas kaimiņu sportistes – Igaunijas airētājas, Marie Peiker un Liisi Mill no SK Pirita un SK Sindi.

MC1 (vīriešu vienvietīgie kanoe) laivu klasē pārsteigumu sarūpēja uzreiz divi veterānu grupas pārstāvji, Aivars Eiduks un Ādažu Airēšanas kluba pārstāvis Arno Bermans. Pirmais no kuriem, tikko sudraba godalgas Eiropas veterānu spēlēs izcīnījušais, ierādīja vietu pārējiem šīs klases pārstāvjiem, aiz sevis atstājot pat vairākkārtējo valsts čempionu Krišu Ozolu, kuram nācās samierināties tikai ar bronzas godalgu. Ādažnieks Arno Bermans, savu skatītāju priekšā un arī savu atbalstītāju spārnots, rādīja teicamu sniegumu, un ar savu labāko braucienu ierindojās otrajā pozīcijā šajā laivu klasē.

WK1 (sieviešu vienvietīgie kajaki) laivu klasē uzvaru izcīnīja un Ādažu čempiones nosaukumu ieguva liepājniece Elizabete Kurvina no SK Atvars, aiz sevis atstājot talantīgo Igaunijas jauno airētāju Merie Peiker un Valmieras sporta skolas audzēkni Diniju Ozolu.

MK1 (vīriešu vienvietīgie kajaki) kā jau ierasts pulcēja kuplāko dalībnieku skaitu, kur ātrākais izradījās Valmieras sporta skolas audzēknis Renārs Freijs, apsteidzot Igunijas izlases sportistu Tarmo Peiker par 0,96 sekundēm. Trešais, šajā prestižajā laivu klasē, vel viens valmierietis Mārtiņš Šteinbergs.

XC2 (jauktā divvietīgā kanoe) ekipāžu konkurencē Ādažu čempionu nosaukumu izcīnīja duets – Jurita Ķeire/ Edgars Lucāns aiz sevi atstājot Diniju un Krišu Ozolus, kā arī Igaunijas pārstāvjus Liisi Mill/ Martin Peiker.

Ar šim aizraujošajām cīņām nebija gana nedz sacensību rīkotājiem, nedz arī pašiem sportistiem! Tāpēc, īsā laika nogrieznī ar organizatoru rokām tika krietni manīta un saīsināta Gaujas – Baltezera airēšanas slalom trases konfigurācija, pielāgojot to Ādažu Sprinta karaļa kausa izcīņas sacensībām.

Trases garums tika saīsināts 2,5 reizes, līdz ar to padarot šo sacensību ļoti dinamisku un aizraujošu gan sportistiem, gan arī klātesošajiem skatītājiem. Kā jau tas bija gaidāms, ātrāko rezultātu sasniedza MK1 (vīriešu vienvietīgie kajaki) ekipāžas. Šajā sacīkstē igaunis Tarmo Peiker, reabilitējās par zaudēto Ādažu čempiona titulu slaloma pamatsacensībās, toties nodrošinot uzvaru Ādažu sprinta karaļa kausa ieskaitē, par 0,28 sek. opsteidzot Renāru Freiju un SK Atvars pārstāvi Martinu Macijauski par attiecīgi par 0,71 sekundi. Ādažu sprinta karaļa kausa ieguvējam vajadzēja 28,76 sekundes lai veiktu sešus sprinta trases konfigurācijas vārtus, no kuriem divi bija veicami kā pretstraumes. Šāda formāta papildus sacensības padara airēšanas slalomu vēl interesantāku sportistiem un aizraujošāku skatītājiem, tāpēc Ādažu airēšanas klubs noteikti saglabās un arī attīstīs Ādažu sprinta karaļa kausa sacensības arī nākotnē.

Ādažu sprinta karaļa kausu citās laivu klasēs ieguva arī Merie Peiker EST (WC1), Krišs Ozols LAT (MC1), Elizabete Kurvina LAT (WK1).

Ādažu airēšanas klubs izsaka lielu pateicību par atbalstu šo sacensību tapšanā Ādažu novadam, Latvijas Kanoe asociācijai, kā arī kompānijām AS BALTA,  ROCKET BEAN, ZAĶUMUIŽA ūdens, CERTA un IBS biroja serviss. Paldies, arī ĀAK kluba biedriem Ivaram Sīmanim un Arno Bermanam par nebeidzamo entuziasmu trases izveidē.

Uz tikšanos jau nākamajās airēšanas slaloma sacensībās, kā arī airēšanas slaloma treniņos, Alderos, Gaujas-Baltezera kanāla ietekā Mazajā Baltezerā!

Foto autors – Jānis Dziļums, Ādažu čempionāts 2023 : 

https://failiem.lv/u/y3t2b7g47

Vairāk informācijas par Ādažu Airēšanas klubu:

Instagramm:  https://www.instagram.com/adazuairesanasklubs/

Facebook: https://www.facebook.com/adaziaire/