LKA Kausa 3. posms un Brīvo ūdeņu kauss airēšanas slalomā

Sestdien, 28.maijā, Bauskā, Mēmeles upē, pavisam nesen izveidotā airēšanas slaloma trasē, norisinājās Latvijas Kanoe asociācijas (LKA) un airēšanas sporta kluba “Brīvie ūdeņi” rīkotais LKA kausa 3.posms un Brīvo ūdeņu kauss.

Sacensībās piedalījās gan Latvijas airēšanas slaloma klubi, gan regulāri viesi LKA airēšanas slaloma sacensībās – Igaunijas SK “Pirita” un Lietuvas airēšanas sporta kluba “Regata” pārstāvji. Uz starta stājās 47 sportisti, lai no divu braucienu labākā rezultāta noskaidrotu šo sacensību uzvarētājus četrās laivu klasēs – kanoe vieninieks vīriešiem (MC1), kanoe vieninieks sievietēm (WC1), kajaka vieninieks vīriešiem (MK1) un kajaka vieninieks sievietēm (WK1).

Airēšanas trase Mēmeles upē ir salīdzinoši jauna un tāpēc vēl neierasta sportistiem, un šo sacensību trases shēma bija izveidota gana sarežģīta. Sacensību pirmajā braucienā sportisti ļoti veiksmīgi tika galā ar sarežģīto trases zīmējumu, bet sacensību otrie braucieni bija izaicinājums vairākiem gados jaunajiem sportistiem, kuriem nācās izbaudīt šīs sezonas pirmās peldes – nenoturot līdzsvaru Mēmeles krācītēs un laivai trasē apgāžoties, vairākiem sportistiem otrais brauciens diemžēl beidzās ar peldi. Tomēr neplānotās pavasara peldes nemazināja sportistu prieku par sacensībām, un tikai vairoja jauniešu pieredzi airēšanā straujūdens trasēs.

LKA kausa 3.posma/Brīvo Ūdeņu kausa rezultāti sadaļā Sacensības – Nolikumi un rezultāti.

Foto: Mārcis Laidiņš