Atvadoties no Antras Limbēnas-Strazdītes

Šis pavasaris atnesis skumjas ziņas visai Latvijas Kanoe asociācijas saimei – pagājušajā nedēļā pēc ilgas un grūtas cīņas ar slimību, mūs ir pametusi VBSS airēšanas slaloma trenere, 16-kārtēja Latvijas čempione airēšanas slalomā Antra Limbēna-Strazdīte.
Antra bija airēšanas slaloma entuziaste jau kopš skolas gadiem, kad pati uzsāka treniņus Valmierā, trenera Līgoņa Bečera vadībā, un jau divus gadus pēc treniņu uzsākšanas, Antra kļuva par Latvijas jaunatnes čempioni airēšanas slalomā. Šo titulu viņa iegūst katru gadu, līdz pat skolas absolvēšanai.
 
Savu 30 gadu treneres pieredzi Antra krājusi sākotnēji izveidojot interešu izglītības pulciņu Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, kurā bērni viņas vadībā apguva ne tikai ūdens tūrismu un tūrismu, bet arī airēšanas slalomu. Kopš 2010.gada pulciņš nonāk Valmieras Bērnu Sporta skolas paspārnē, kur Antra turpina trenēt bērnus airēšanas slalomā, arī pati startējot sacensībās un daudzus gadus paliekot nepārspēta sieviešu konkurencē.
 
Antra kā trenere prata atrast pieeju katram, atdot audzēkņiem visu savu laiku, savu talantu, savu enerģiju. Vasaras vakaros, kad Antras kolēģi beidza darba dienu viņa nereti vēl turpināja ar kādu no saviem audzēkņiem apgūt eskimosu apgriezienu. Tā, sevi netaupot, viņa ir iegājusi Latvijas airēšanas slaloma ģimenē kā neaizvietojams komandas loceklis. Desmitiem jauniešu ir pateicību parādā, ka atsaucīgā trenere tiem iemācījusi peldēt, airēt, slēpot, veselīgi vingrot, ka tā tiem iemācījusi saprast kā pareizi saplānot darbus, saplānot spēku sadali, saplānot svarīgāko savā ikdienā.
 
Mums, airēšanas slaloma saimei, Antras aiziešana ir liels un neatsverams zaudējums, bet mūsu atmiņās viņa vienmēr paliks kā talantīga airētāja un lieliska trenere, un gribas ticēt, ka viņa tagad rāmi šūpojas laivā kaut kur skaistās, gaišās mākoņu upēs.
Latvijas Kanoe asociācijas vārdā, izsakām visdziļāko līdzjūtību Antras ģimenei, tuviniekiem un audzēkņiem.
 
Atvadīšanās no Antras notiks 5.aprīlī 13:00 Kocēnu kapos.
 
Paldies Līgonim Bečeram par atbalstu informācijas sagatavošanā.