Par airēšanas slalomu

Airēšanas slaloms ir airēšanas sporta disciplīna, kurā sportistam kajakā vai kanoe laivā ir jāveic straujūdens trase pareizā secībā pa vai pret straumi izbraucot trasē izvietotos vārtus. Airēšanas slaloms ir sporta veids, kas pieejams gandrīz jebkurā vecumā – bērni var sākt trenēties no 6-7 gadu vecuma un ar airēšanu var nodarboties līdz pat sirmam vecumam. Airēšanas slaloms ir ne tikai aizraujošs sporta veids, bet arī lieliska iespēja kā sportistiem, tā viņu ģimenēm pavadīt laiku dabā, pie ūdeņiem, un izbaudīt Latvijas (un ne tikai) skaistākās upes.

Airēšanas slaloms kā sporta veids Olimpiskajās spēlēs tika prezentēts jau 1972.gadā, bet kopš 1992.gada tas ir Olimpiskā disciplīna.

Šobrīd Latvijā airēšanas slalomā aktīvi darbojas airēšanas sporta klubi Rīgā, Valmierā, Liepājā, Nīcā, Ozolniekos, Ikšķilē un Baldonē. Sīkāk par LKA pārstāvētajiem airēšanas slaloma sporta klubiem un iespējām trenēties šajā sporta veidā var uzzināt te – LKA klubi.

Latvijā airēšanas slaloma aizsākumi meklējami ūdenstūrismā, no kura atdaloties 1970. gada jūnijā airēšanas slaloms sāka darboties kā neatkarīga airēšanas sporta disciplīna.

Latvijā līdz šim lielākie sasniegumi airēšanas slalomā ir Birutai Hercovai-Hercbergai-Ķemerei (K1 laivu klase), kura pārstāvēja Latviju 1972.gada Minhenes Olimpiskajās spēlēs, sportistei un vairāku spēcīgu Latvijas airēšanas slaloma sportistu trenerei Dzintrai Blūmai (K1 laivu klase), kas startēja 1992.gada (Barselona) un 1996.gada (Atlanta) Olimpiskajās spēlēs, kā arī Dzintras Blūmas audzēknim Aldim Kļaviņam (K1 laivu klase), kurš startēja 1996.gada Atlantas Olimpiskajās spēlēs.