“Jūtu spēku katrā ciskā, esmu formā Olimpiskā”

Foto: VFS testi Ozolniekos. 2023 [Mārcis Laidiņš]

Šo saukli varētu iemūžināt uz Ozolnieku sporta zāles un peldbaseina sienas, jo tieši Ozolnieku klubs jau vairākus gadus pie sevis aicina visu airēšanas slaloma saimi, lai noskaidrotu vispārējo fizisko sagatavotības (VFS) līmeni ikgadējos testos – viņi to būtu pelnījuši!

Bet saukli “Jūtu spēku katrā ciskā, esmu formā Olimpiskā” nedrīkst atstāt bez ievērības. Esmu pārliecināts, ka teicienu ir izmantojuši tūkstošiem cilvēku, bet slaloma aprindās tam ir tikai viens “idejas tēvs” – neviens cits, kā pieredzējušais un nu jau leģendas statusu ieguvušais Gundars Patmalnieks. Paldies, viņam par šo pienesumu!!! Ja kāds no lasītājiem neatpazīst autora pieminēto airēšanas slalomistu – jāiet jāpastāv stūrī un jānokaunas! … pēc tam ar steigu pie trenera ar jautājumiem – kurš, ko, kā un kāpēc!? “Ja jau – tad jau”… Gundars ir slavens arī ar vēl vienu svarīgu faktu airēšanas vēsturē – bez tā, ka lietojis slaveno “cisku” saukli pirms došanās uz slaloma treniņu Liptiovsky Mikulas (Slovākija) kanālā, viņš, kā tāds “pionieris” ir arī aizsācis aira pārņemšanu (pārtveršanu) ērtajā rokā C1 laivu klasē, situācijās, kad tas bija nepieciešams un varbūt pat arī ne visai nepieciešams… lai nu kā Pasaules atlēti šobrīd ir aizguvuši šo Gundara prasmi, kas tika demonstrēta jau tālajos 90jos gados. Līdz ar to, visi tie kuri ar skepsi skatījās uz tā laika Gundara izgājieniem ir parādā krietnu devu atvainošanās šim tā laika inovatīvajam risinājuma, bez kura C1 laivu klase šodien nav īsti iedomājama. LKA izsaka Gundaram pateicību un protams arī atvainojas visu to sportistu un ex-sportistu vārdā, kuri nenoticēja Gundara risinājumam … lai nu kā, paši vien esam savas laimes kalēji … kur tad ir visi šie skeptiķi šobrīd!? J

Bet nu atgriezīsimies pie svarīgā un kalsim dzelzi kamēr tā karsta – VFS Ozolniekos!!!

Visi laipni aicināti parādīt savu bicepsu (un ne tikai) darbībā. Sacensības notiks divas dienas – sākam ar peldbaseina 50m distanci un komandu stafeti, un turpinām ar EIROFIT testu nākamajā diena.

Uzmanību! Šoreiz VFS testi ir organizēti divu atsevišķu sacensību formātā – lūdzu ņemiet to vērā. Zemāk sacensību nolikumi un protams, lūgums pieteikties laicīgi, lai organizatori var saplānot efektīvu sacensību dienas kārtību.

Peldēšana.

VFS testi.

…un vēlreiz, VISI KOPĀ: “Jūtu spēku katrā ciskā, esmu formā Olimpiskā!”

Veiksmīgus startus!