Pie rekordaugsta ūdens līmeņa, Valmierā veiksmīgi aizvadīts Nordic Cup 2022

#!trpst#trp-gettext data-trpgettextoriginal=1454#!trpen#

Jau sākot ar 13. jūniju, Valmieras airēšanas slaloma trasē varēja vērot pastiprinātu sportistu pieplūdumu no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas. Airētāji baudīja lietavu radītās sekas – strauji kāpjošo ūdens līmeni Gaujā, kā dēļ atklājās dažādi interesanti slaloma trases elementi. Treniņu laikā sportisti pilnveidoja daudzveidīgos tehnikas elementus, kurus jau nedēļas nogalē varēja izmantot jaunieviestajā airēšanas slaloma sprinta disciplīnā, kas bija atraktīvs ievads Ziemeļvalstu kausa (Nordic Cup) 1. un 2. posma sacensībām.

Nepārtraukta ūdens līmeņa celšanās Gaujā, katru sacensību dienu sportistiem sagādāja citus apstākļus trasē, liekot pielāgoties straujā ūdens īpatnībām, cīņā par uzvarām Nordic Cup 1. un 2. posmā.

Neskatoties uz to, ka augstais ūdens līmenis un sarežģītie trases elementi pabiedēja dažu labu airēšanas entuziastu, pirmajos Nordic Cup 2022 posmos Valmierā uz starta stājās visai kupls dalībnieku skaits.

Jau piektdien Nordic Cup sprinta disciplīnā dinamiskā un aizraujošā cīņā ātrāko laiku trasē uzrādīja vienvietīgo kajaku vīriešu klases (MK1) pārstāvis Aivars Kaulakalns (27,74 sek.). Vienvietīgo kajaku sieviešu (WK1) konkurencē ātrākā bija Alva Persson no Zviedrijas (32,91 sek.), savukārt vienvietīgo kanoe vīriešu (MC1) klasē ātrākais izrādījās valmierietis Krišs Ozols (30,31 sek.). Visi trīs uzvarētāji savus sprinta labākos braucienus veica bez soda punktiem.

Šajā trasē tika aizvadītas sacensības arī SUP un WW (straujūdens plastmasas kajaku) klasēs, kas nākotnē plānota kā tautas sporta klase, kurā varēs startēt ikviens interesents, kurš mīl pavadīt laiku uz ūdens.

Sestdien ātrāko laiku trasē uzrādīja vienvietīgo kajaku vīriešu (MK1) pārstāvis Elvis Fiļipovs, kurš aiz sevis prestižākajā laivu klasē atstāja latvieti Māri Bečeru un igauni Tarmo Peiker. Savukārt svētdien savu meistarību un nemainīgi augsto fizisko un tehnisko sagatavotību apliecināja Ritvars Celmiņš no Valmieras novada, kurš aiz sevis atstāja Aivaru Kaulakalnu. Iepriekšējās dienas uzvarētājam Elvim nācās samierināties vien ar trešo pjedestāla pakāpienu.

Vīriešu kanoistu konkurencē (MC1) abas dienas pārliecinoši ātrākais izrādījās valmierietis Krišs Ozols, kurš aiz sevis dažādā secībā atstāja Igaunijas sportistu Siim Peetris, kā arī Arno Bermanu (Rīgas Airēšanas klubs) un Matīsu Silu no Valmieras novada.

Sieviešu kanoistu (WC1) laivu klasē sīvākā spēkošanās notika starp liepājnieci Luīzi Macijauski un Zviedrijas slalomisti Alvu Persson. Abas dāmas uzvarēja attiecīgi Ziemeļvalstu kausa 1. un 2. posmā, apmainoties vietām uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Vienvietīgo kajaku sieviešu konkurencē (WK1) savu 2021. gada Nordic Cup kopvērtējuma uzvarētājas statusu apliecināja zviedriete Alva Persson, neatstājot uzvaras iespējas pārējām sacensību dalībniecēm. Jāpiemin, ka negaidīti par sudraba medaļas īpašnieci Ziemeļvalstu kausa otrajā posmā kļuva SK Atvars jaunā un talantīgā airētāja Elizabete Kurvina, kura, neskatoties uz lielo gadu un pieredzes starpību, uzrādīja rezultātu, kas ļāva kāpt uz pjedestāla otrā pakāpiena.

Nākamie Nordic Cup seriāla posmi notiks no 25. līdz 26.jūnijam Igaunijā un no 24. līdz 25.septembrim Zviedrijā – pa divām sacensībām katrā valstī.

Latvijas Kanoe asociācija (LKA) kā vadošā Nordic Cup rīkotājorganizācija darbojas pēc rūpīgi izstrādātas Sporta veida attīstības stratēģijas ar galveno mērķi – veicināt airēšanas slaloma pieejamību, kā arī sporta veida izaugsmi Latvijā, kas orientēta kā uz starptautiskiem panākumiem, tā arī veselīgu dzīvesveidu, sportojot pie dabas.

Nordic Cup Valmieras posmu rezultāti sadaļā Sacensības Nolikumi un rezultāti.

Foto: Ivar Hütt

#!trpst#/trp-gettext#!trpen#